Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Fiat evlilik teklifini geri çekti Renault hisseleri çakıldı!

Fiat Chrysler, Fransız Renault’ya yaptığı 35 milyar dolarlık birleşme teklifini geri çektiğini duyurdu. Bu haberin ardından Renault hisseleri yüzde 7,7 oranında değer kaybetti. Renault, konuyu hayal kırıklığı olarak değerlendirdi

Fiat evlilik teklifini geri çekti Renault hisseleri çakıldı!

Fiat evlilik teklifini geri çekti Renault hisseleri çakıldı!

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen “Fiat’tan Renault’ya birleşme teklifi” konulu haberlerin ardından, Fiat‘tan gelen yeni açıklama, sektörde daha büyük bir etki yaptı…

İtalyan-Amerikan otomobil ortaklığı Fiat Chrysler, Fransız otomotiv devi Renault‘ya yaptığı 35 milyar dolarlık birleşme teklifini geri çektiğini duyurdu. Fiat Chrysler yaptığı açıklamada, Fransa’daki siyasi durumun böyle bir birleşme için uygun olmadığını ifade etti.

Eğer birleşme gerçekleşseydi, Fiat Chrysler Renault markası dünyanın en büyük üçüncü otomobil üretim şirketi olacaktı.

Birleşme teklifinin geri çekilmesinin ardından Renault hisseleri yüzde 7,7 oranında değer kaybetti.

Hayal kırıklığı yarattı

Groupe Renault, FCA’nın birleşme teklifini geri çekme kararı ile ilgili yaptığı açıklamada; Fiat Chrysler’den gelen Automobiles) teklifi derinlemesine değerlendirme imkânı bulamadıklarından dolayı hayal kırıklığı içinde olduklarını ifade etti.

Renault’dan yapılan açıklama şöyle:

Groupe Renault, FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) teklifini derinlemesine değerlendirme imkânı bulamadığından dolayı hayal kırıklığı içinde olduğunu ifade etti.

Groupe Renault tarafından yapılan açıklamada, FCA’dan gelen teklifin, Renault ve İttifak’ın (Renault Grubu’nun Nissan ve Mitsubishi ile olan birliği)  çekiciliğinin bir göstergesi olduğu vurgulandı. Açıklamada ayrıca, “Nissan’ın bu konudaki yapıcı tavrından duyduğumuz mutluluğu belirtir, FCA’ya gösterdiği çaba ve Renault Yönetim Kurulu üyelerine güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu doğru zamanlı önerinin, endüstriyel olarak çok uygun hem de finansal açıdan çekici, Avrupa merkezli bir global otomotiv devi yaratacağı aşikâr bir çaba olduğunu düşünüyoruz” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ