Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Euro NCAP’ten DS 3 Crossback’e 5 yıldız

DS 3 CROSSBACK, yetişkin yolcuların korunması, çocuk yolcuların korunması, hassas yol kullanıcılarının korunması ve sürüş destek sistemleri olmak üzere dört Euro NCAP test kategorisinin tamamında en yüksek derecelendirme notu olan 5 Yıldız aldı

Euro NCAP’ten DS 3 Crossback’e 5 yıldız

Euro NCAP’ten DS 3 Crossback’e 5 yıldız

Fransız PSA Grubu’nun lüks segmentteki oyuncusu DS‘in DS 3 Crossback modeli, Euro NCAP‘ten 5 yıldızla ödüllendirildi.

2018 yılında revize edilen Euro NCAP derecelendirme sistemine göre değerlendirilen DS 3 CROSSBACK segmentinde çıtayı yükselteceğe benziyor.

Yüksek teknoloji ikonu DS 3 CROSSBACK, Euro NCAP testini başarıyla tamamladı. DS tarafından önemsenen detaylara gösterilen özen ve yüksek teknoloji kullanımı sayesinde hem yolcular hem de trafikteki diğer paydaşlar için ileri düzeyde aktif ve pasif güvenlik seviyesi sunuluyor.

Bu segmentte yeni olan donanımlara sahip DS 3 CROSSBACK, 2018 yılında devreye alınan yeni Euro NCAP test kriterlerinden bu yana yeni bir rekora imza attı. DS 3 CROSSBACK; yetişkin yolcu korunması için %96, çocuk yolcu korunması için %86 ve sürüş yardım sistemleri için %76 puanı aşan tek premium B-SUV modeli oldu. Yetişkin yolcu koruması için %96 puan tüm segmentlerdeki Fransız otomobiller arasında tamamen yeni bir seviye oluşturuyor.

Üstün güvenlik donanımları

Türkiye ürün gamındaki tüm DS 3 CROSSBACK versiyonlarında 85 km/sa hıza kadar çalışan acil durum fren destek sistemi (Aktif Güvenlik Freni), aktif şerit takip yardımcısı ve hız sınırı yardımcısı sistemleri ve karanlıkta sürüş güvenliğine yüksek katkısı olan DS MATRIX LED VISION farlar standart olarak sunuluyor. Ayrıca çalışma hız aralığını 140 km/sa hıza yükselten, kısıtlı görüş koşullarında da yaya ve bisikletlileri de algılamayı sağlayan gelişmiş aktif güvenlik freni, aktif kör nokta yardımcısı, trafik levhaları tanıma sistemi ve DS DRIVE ASSIST ve Seviye 2 yarı otonom sürüş sistemi de isteğe bağlı olarak sunuluyor..

Euro NCAP testleri 64 km/sa’ya kadar hızlardaki bir dizi önden ve yandan çarpışma koşullarının testini içeriyor ve bu testlerde araç içerisindeki çarpışma mankenlerinde oluşan hasarı gözlemleyerek araçların güvenlik seviyesini değerlendiriyor. Diğer trafik paydaşlarının davranışlarını canlandıran robotlar kullanılarak sürüş destek sistemleri değerlendiriliyor.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de en yüksek derecelendirme olan 5 Yıldız almıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ