Otomobil Haber


Enterprise Türkiye, 1.000 adet Corolla Hybrid’i filosuna kattı

Enterprise Türkiye, filosuna kattığı 1.000 adet Toyota Corolla Hybrid ile büyümeye devam ediyor

Enterprise Türkiye, 1.000 adet Corolla Hybrid’i filosuna kattı

Enterprise Türkiye, 1.000 adet Corolla Hybrid’i filosuna kattı

Daha önce Toyota ile CH-R Hybrid modelini filosuna katarak işbirliği yapan Enterprise Türkiye, şimdi de 1.000 adet Corolla Hybrid alarak gücüne güç katıyor.

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, müşterilerinin hibrit araçlara daha fazla rağbet göstermeye başladığını belirterek, “Hibrit ve elektrikli araçlara ilgi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün artıyor” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hibrit araçlara ilgi her geçen gün artıyor. Araç kiralama müşterileri  hem karbon ayak izini düşürmek hem de yakıt maliyetlerini azaltmak adına hibrit ve elektrikli araçlara daha fazla rağbet gösteriyor. 95 ülkede yer alan 10.000 ofisi ve 2 milyon aracı ile dünyanın en büyük araç kiralama şirketi olan Enterprise’ın Türkiye iştiraki Enterprise Türkiye de bu kapsamda adımlarını hızlandırırken, filosunu çevreci araçlar ile güçlendirmeye devam ediyor.

Daha önce filosuna hibrit teknolojisinin öncü ve lider markası olan Toyota’nın Türkiye’de üretilen C-HR Hybrid modelini ekleyen Enterprise Türkiye, son olarak Toyota’nın yine Türkiye’de üretilen yeni nesil Corolla Hybrid modelinden 1000 adet satın alarak filosuna kattı. 1.000 adet Corolla Hybrid, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün’ün katıldığı imza töreni ile Enterprise filosuna dahil oldu. Bu gelişme ile Toyota, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirdiği en büyük hibrit filo satışını gerçekleştirirken, Enterprise Türkiye’de filosunda en fazla çevreci araç bulunduran araç kiralama şirketi oldu.

Çevreci araçlara rağbet hızla artıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, önümüzdeki dönemde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araç tercihlerinin hızla hibrit ve elektrikli araçlara doğru yöneleceğine dikkat çekerek, “Dünya genelinde benzinli ve dizel araçların payı hızla azalırken hibrit ve elektrikli araçlara olan talep de aynı hızla artıyor. Kurumsal şirketler, hem karbon ayak izini düşürmek hem de yakıt maliyetlerini azaltmak adına hibrit araçlara daha fazla rağbet gösteriyor. Türkiye’de de hibrit ve elektrikli araçlar daha çok tercih edilecek. Biz de bu kapsamda gerek çevreciliği, gerekse ekonomik yakıt tüketimi açısından daha faydalı olan araçların filomuzda olmasına önem veriyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ