Otomobil Haber

DS’ten Fransız uzmanlığını vurgulayan deri

DS’ten Fransız uzmanlığını vurgulayan deri

DS Automobiles, lüks Fransız el becerisini otomotiv endüstrisinde özgün hatlarla hayata geçiriyor.

Bu becerilerden biri de, DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK ve DS 9’da sunulan ve en iyi deri zanaatkarlarının dokunuşundan esinlenen Art Leather.

DS markasının kullandığı en özel deriyi anlatan yazılı açıklama şöyle:

Bir kalseofil – ayakkabı severlere atıfta bulunan yeni bir kelime – DS Art Leather kaplamasından ilham almak zor olmasa gerek. Bu belirleyici imza, ustaların elde ettiği patina ile lüks deride hayat buldu.

Ünlü ayakkabıcılar tarafından deri ile yapılan çalışmalar, DS DESIGN STUDIO PARIS’in hayran olduğu olağanüstü yetenekli işçiliğin bir sonucu.

TASARIM TAMAMEN ELLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

En iyi zanaatkarların çalışmalarının otomobil yapımı ile harmanlanması şans eseri gerçekleşmiyor. Bu geçiş DS Automobiles’deki yenilikçi ruh tarafından yönlendiriliyor. İlk olarak DS E-TENSE konsept otomobilinin kokpitinde sunulan çalışma, özel bir  tasarım gibi tamamen elle gerçekleştirildi. Ancak bu, aslında DS 7 CROSSBACK’in lansmanı için geliştirilmekte olanı ortaya koydu.

BİR ARZU NESNESİ

Kokpit uzmanlarının küçük dünyasında Art Leather, müşterinin gördüğü gibi bir karşılaştırma ölçütüdür. DS DESIGN STUDIO PARIS’in Renk ve Malzeme Müdürü Sabine Pannetrat, Art Leather’dan bahsederken “Bir arzu nesnesi” diyerek gülümsüyor. “Lüks deri işçiliği bu görünüme ulaşmak için ilham kaynağımız oldu. Üründe kullanılan efekt ilgimizi çekti çünkü harika görünüyor. Böyle bir kaplamaya sadece Nappa deri gibi zarif bir malzeme ile ulaşabilirsiniz.”

Bu noktada asıl zorlayıcı olan, genellikle el işçiliği ile erişilebilen bir zanaatı, seri üretime uygun bir ürüne dönüştürmekti. Farklı pigment ve miktarlardan oluşan bir malzeme yelpazesi kullanmamız, gereksinimlerimiz için en uygun tekniği bulmamızı sağladı. Sabine Pannetrat, “Diğer endüstrilerden alınan teknolojiler kullanılarak çok sayıda deneme yapıldı” diye ekliyor.

Nappa deri, birkaç yüzyıl öncesine dayanan uzmanlıktan ilham alan yenilikler kullanılarak üretildi. Nappa derinin yüzeyi şablonlar yardımıyla şekillendiriliyor. Döşemenin her model için eşsiz olması sebebiyle, bu teknik benzersiz sonuçlar veriyor.

LÜKS BİR SAATİN METAL KAYIŞINDAN ESİNLENİLMİŞ KOLTUK VE SIRTLIĞI

DS Automobiles modellerinde hayat bulan bir diğer zanaat ise; koltuktaki metal saat kayışı dokusu. DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK ve DS 9’un koltuğunda ifade edilen “saat kayışı” DS Automobiles’in 18 aylık araştırma ve geliştirme sonucunda ortaya koyduğu bir çalışma. DS Automobiles ekipleri, kendi aralarında birleştirilmiş çok sayıda parçadan yapılmış olan lüks bir saatin metal kayışından esinlenerek, ayrıcalıklı bir konfor yaratmak için tek bir deri parçasından ve dikiş yüksekliği olmayan koltuk ve koltuk sırtlığı yaptılar. Simgesel hale gelen resim, DS’in iç mekân karakterini de güçlendiriyor.

DS Automobiles modellerine giriş yaptıktan bu yana, saat kayışı koltuğu Fransız markası tarafından sunulan kalitenin ve teknik uzmanlığın sembolü haline geldi. Bugün, bu fikir diğer üreticiler tarafından kopyalanmaktadır. Ancak güzellik veya konfor konularında aynı memnuniyet derecesi, sadece DS Automobiles tarafından sunulan teknik uzmanlıkla elde edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ