Otomobil Haber

Dolandırılan Araç Sahiplerine İkinci Şok!

Araç satışı işe ilgili yeni bir dolandırıcılık yöntemi ortaya çıkarken, dolandırılan kişiler asıl şoku şikayet etmek için harekete geçtiklerinde yaşıyor.

Dolandırılan Araç Sahiplerine İkinci Şok!

İkinci el araç fiyatlarının fahiş şekilde yükselmesi dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Bu kez karşımıza çıkan dolandırıcılık olayında ise, dolandırıcılık yönteminden çok mağdurların aldığı cevap dikkat çekiyor.

Dolandırıcılar gözüne kestirdikleri kişiye kendilerini köklü bir aileden gibi tanıtıp hayvancılık işiyle uğraştıklarını söylüyor. Daha sonra araç sahibini, kendilerinin olarak tanıttıkları restoranda götürüp yemek yediriyor. Daha sonra bir miktar kapora verip, geri kalanını satış sırasında vereceklerini ifade ediyorlar. Böylece güven kazanıyorlar.

Satış zamanı gelince de bekledikleri parayı alamadıklarını söyleyerek senet teklifinde bulunuyorlar. Satıcı olan kişi kabul ettiğinde de aracı kendi üzerlerine geçiriyorlar. Hatta satıcıyı daha sonra evine kadar da bırakıyorlar.

‘DOLANDIRICILIK DEĞİL KANDIRMACA’

Aracını satan kişi ödemeler bir türlü gelmeyince durumu anlıyor. Bunun üzerine gerekli mercilere şikayette bulunuyor, ancak aldıkları cevap bir hayli ilginç. Yetkililer kendilerine ‘Bu dolandırıcılık değil, sizi kandırmışlar’ diyor. Bir diğer ifadeyle, söz konusu olay yasal olarak dolandırıcılıktan sayılmıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ