Otomobil Haber

Dijital otomobil dergisi Carmedya 10 yaşında!

Türkiye’de dijital otomobil dergiciliğinin öncüsü Carmedya, 4 Mayıs 2010 tarihinde başladığı yolculuğunda bugün tam 10 yaşına bastı

Dijital otomobil dergisi Carmedya 10 yaşında!

Ülkemizdeki dijital dergilerin ilk örneklerinden biri olan Carmedya, Mayıs 2020 tarihli 121. sayısıyla 10 yaşına bastı.

Dijital yayıncılıkta “Herkes bir gün dijital olacak!” mottosu ve vizyonuyla yola çıkan Carmedya, sürekli kendisini geliştirerek, 120 ayda bir medya yayın ağı haline geldi.

30 yıllık basın ve dergi tecrübesi olan deneyimli gazeteci Önder Canözer tarafından kurulan Medicon Yayıncılık ile yayın hayatına başlayan Carmedya, iki yıl önce gerçekleşen ortaklıkla hayata geçen Medicon Grup bünyesinde güçlenerek, yoluna devam ediyor.

GRUP BÜNYESİNDE 7 DİJİTAL YAYIN BULUNUYOR

Medicon Grup bünyesinde yer alan 7 dijital yayından biri olan Carmedya’nın bugün Turkcell Dergilik, Carmedya.com, dMags ve Magzter üzerinden indirilebilen, iOS ve Android uygulamaları bulunan dergisi dışında, YouTube kanalı, instagram, twitter, linkedin ve facebook (Carmedya ve CarmedyaTV sayfaları ile CarmedyaTV grubu) olmak üzere yaygın bir medya ağı bulunuyor. Carmedya.com aynı zamanda Haberler.com’un da içerik sağlayıcıları arasında bulunuyor.

Carmedya, 10. yaşı nedeniyle dijital yolculuğundaki her 5 yılı temsilen bundan sonra 15. yıla kadar logosunun üzerinde iki yıldızla yayınlanmaya devam edecek.

 

Önder Canözer hakkında:

Ülkemizde ve dünyada internet altyapısının yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı 2000 yılı Ocak ayında henüz yeni yapılanan Mynet çatısı altında Türkiye’nin ilk otomobil portalını hayata geçiren Önder Canözer, dijital medya ve dijital otomobil medyası konusunda kesintisiz 20 yıllık bir tecrübeye sahip.

Medicon Grup hakkında:

Medicon Grup bünyesinde bugün İngiliz Dennis Grup ve Auto Express dergisi katkılarıyla tüm yayın ve isim hakkı Medicon Grup’a ait otomobil temalı Auto Speed Magazine (dijital dergi ve web), erkek lifestyle temalı Avenue Noir, kadın lifestyle temalı Avenue Rouge, genç lifestyle temalı Fest&Fashion, lüks yaşam temalı Route Magazine ve eğitim temalı For Education dijital yayınları yer alıyor.

#carmedya10yaşında #carmedya #herkesbirgündijitalolacak

 

Biz de Otomobilhaber Ailesi olarak deneyimli otomotiv editörü kardeşimiz Önder Canözer‘e nice 10 yıllar diliyoruz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ