Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Continental 2030 yılına odaklandı

Continental, 2018 Tedarikçi Günü’ne özel organizasyon düzenledi, 500’ü aşkın misafiri ağırladı

Continental 2030 yılına odaklandı

Continental 2030 yılına odaklandı

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Continental, 500’ü aşkın uluslararası misafiri için özel bir etkinlik düzenledi.

Etkinlikte, yılın tedarikçileri seçilen 16 şirket, özel kalite ve inovasyon ödüllerini aldı. Continental, 2030 yılında en çok tercih edilen otomotiv tedarikçisi unvanını güçlendirmeyi hedefliyor.

Teknoloji şirketi Continental’in Otomotiv Grubu, yılın tedarikçilerini ödüllendirdi. Ödül töreni, 2018 Dünya Tedarikçi Günü’nde, dünyanın dört bir yanından 550 davetlinin katılımıyla Berlin Estrel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ödül töreni için düzenlenen gecede içecekleri bir robotun dağıtması, Tedarikçi Günü’nün ileriye dönük yaklaşımını vurgulaması açısından da dikkat çekiciydi. Continental, otomobil üreticileri için tercih edilen tedarikçi konumunu güçlendirmeyi ve geliştirmeyi hedefliyor ve bu doğrultuda gelecekte iş birliğiyle üstesinden gelinecek zorlukların da vurgulandığı etkinliğin sloganı ise bu iki amacı yansıtmak adıyla seçilen “Tercih Edilen Tedarikçi 2030″du.

Trend belirleyici

Şirketin uzun vadeli teknoloji stratejisinden sorumlu olan Continental AG Kurumsal Teknoloji Müdürü Kurt Lehmann, ödül gecesi yaptığı “Vizyon 2030” sunumunda, otomotiv endüstrisinin koşullarının günümüzde nasıl değiştiğini, gelecekte nasıl değişeceğini ve bunun sonucunda ne gibi zorlukların ve fırsatların ortaya çıkacağını açıkladı. Kentleşmenin artması veya artan yaşlı nüfus oranı gibi küresel gelişmeler, mobilite çözümlerinin cevap vermesi gereken ihtiyaçları değiştiriyor.

‘Daha hızlı ve daha esnek olmalıyız’

Continental Otomotiv Satın Alma Müdürü Günter Fella, bugüne kadar düzenlenen en büyük tedarikçi günü etkinliğinin hedefini şöyle özetliyor: “Bu zorlu pazarda, 2030 yılında da ‘Tercih Edilen Tedarikçi’ olmak için ne yapmamız gerektiği sorusunu gündeme getirmeliyiz. Çünkü bu soru, müşterilerimize ne sunduğumuzu ve tedarikçilerimizle olan ilişkimizi de etkiliyor. Hız çok önemli bir faktör olacak. Kalite standartlarımızı ve finansal koşullarımızı geliştirirken, hepimizin daha hızlı ve daha esnek davranmayı öğrenmesi gerekiyor. Dijitalleşme, verilerin daha hızlı ve daha ayrıntılı olarak aktarılmasını sağlayarak, bu konuda bize yardımcı olabilir. Yeni pazar oyuncularına sahip son derece değişken bir pazarda faaliyet gösteriyoruz, bu nedenle iş ortamımızdaki risk alanlarını tespit etmeli ve riskler ortaya çıkmadan alınması gereken önlemleri belirlemek için hızlı davranmalıyız. Birlikte çalışarak, gelecekte de başarımızı sürdüreceğiz.”

Prestijli bir ödül: Yılın Tedarikçileri 10 yıldır ödüllendiriliyor
2017 yılında Continental Otomotiv bölümleri, dünya genelindeki yaklaşık 100 üretim tesisinde 140 milyar civarında ekipmanı üretime aldı. Bunlar, 3500’den fazla seri tedarikçi tarafından üretildi. Continental Otomotiv Grubu, her yıl stratejik tedarikçilerinin kapsamlı ve sistematik bir değerlendirmesini yapıyor. Bu değerlendirme temel kriterlerini ise kalite, teknoloji, tedarik, maliyetler ve satın alma koşulları oluşturuyor. Üstün başarıya sahip olanlar ise 2008 yılından bu yana Yılın Tedarikçisi Ödülleri ile ödüllendiriliyor. Endüstri genelinde saygın bir üne sahip olan ödüllerin bu yılki kazananları şöyle:

  • Elektronik Aksam: Nippon Chemi-Con (Kapasitörler), Vishay (Parçalar)
  • Elektromekanik Aksam: Universal Elektrik Parçaları (Kablolar), WUS Baskılı Devre (PCB)
  • Mekanik Aksam ve Hammadde: Alupress (Döküm), Grupo Cropu (Dövmeler)
  • Plastik ve Kauçuk: ept – elektronik duyarlılık teknolojisi (Konektörler), Molex (Plastik-Mekatronik ve Konektörler)
  • Yatırım ve Mühendislik: Suzhou Harmontronics Automation Technology (Elektronik Aksam Üretimi), Mahr (Mekanik Miktar Ölçüm Ekipmanı), Larsen & Toubro (Mühendislik Hizmetleri – Yazılım/Donanım Mühendisliği)
  • Şasi ve Güvenlik Bölümü-Özel Çözümler: ITT Friction Technologies (Fren Balataları)
  • İç Aksam Bölümü-Özel Çözümler: Sakaiya (Kadranlar), Shinko Nameplate (Dekoratif Plastik Ürünler)
  • Güç Aktarma Organları Bölümü-Özel Çözümler: HES Präzisionsteile Hermann Erkert (Mekanik Bileşenler)

Kalite Ödülü” olarak bilinen özel ödül, 2011 yılından bu yana kalite geliştirme alanında olağanüstü başarı kazanan şirketlere veriliyor. Bu yıl ödülü kazanan şirket Shinko Nameplate oldu. Fuji Machine Manufacturing ise Yatırım ve Mühendislik kategorisinde İnovasyon Ödülünü aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ