C5 Aircross şimdiden SUV 50 bin adetlik satışa ulaştı – Otomobil Haber

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

C5 Aircross şimdiden SUV 50 bin adetlik satışa ulaştı

Citroen’in Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulması beklenen modeli C5 Aircross SUV, satışa sunulduğu pazarlarda 50 bin adetlik satışa ulaştı

C5 Aircross şimdiden SUV 50 bin adetlik satışa ulaştı

C5 Aircross şimdiden SUV 50 bin adetlik satışa ulaştı

Yeni Citroen C5 Aircross SUV, satışa sunulduğu global pazarlarda 6 ay içinde 50 bin adetlik satışa ulaştı…

Citroën markasının Avrupa’da ticari başarısında da önemli bir rol üstlenen C5 Aircross SUV, markanın yılın ilk yarısında en çok büyüyen markalar arasında yer almasına katkı sağladı.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV söz konusu satış performansıyla yılın ilk yarısında markanın C3 ve C3 Aircross SUV modellerinin ardından en çok satış adedine ulaşan üçüncü binek otomobil modeli oldu.

Buna göre Citroën’in SUV modelleri olan C3 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV, yılın ilk yarısında tüm dünyada gerçekleşen dört Citroën satışından neredeyse birini temsil ediyor.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV üretildiği Fransa’da yılın ilk yarısında C-SUV segmentinin en çok satan ikinci modeli olarak önemli bir başarıya imza atı. Yeni Citroën C5 Aircross SUV modelinin söz konusu satış performansı Citroën markasının ticari başarısına da katkı sağladı. Bu satış performansının da katkısıyla birlikte Citroën markası, Avrupa’da (30 ülke) yılın ilk yarısında en çok büyüyen markalardan birisi oldu.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV sadece heyecan uyandıran tasarımı ve sınıfının standartlarını belirleyen konfor ve modülerlik seviyesiyle değil aynı zamanda gelişmiş 20 sürüş destek sistemi ve ayrıca zengin ürün çeşitliliğiyle de öne çıkıyor. Satılan her iki yeni Citroën C5 Aircross SUV modelinden biri ürün gamının tepe noktası olarak Shine donanım seviyesinde sipariş ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ