Otomobil Haber

Borusan, BİP ve Microsoft işbirliğiyle ‘İkinci El’de gaza bastı

Borusan Araç İhale, Türkiye’nin yerli iletişim ve yaşam platformu BiP’te Borusan 7/24 Fiyat 2. El Araç Fiyatlama kanalını kullanıcıların hizmetine sundu

Borusan, BİP ve Microsoft işbirliğiyle ‘İkinci El’de gaza bastı

Borusan Araç İhale, BİP ve Microsoft işbirliğiyle ikinci el fiyatlamasında pazarın tek referans noktası olma yolunda teknolojik bir hamle yaptı…

Borusan Araç ihale, Türkiye’nin yerli iletişim ve yaşam platformu BİP’te Borusan 7/24 Fiyat 2. El Araç Fiyatlama kanalını kullanıcıların hizmetine sundu.

Dijitalleşme ve makine öğrenmesi yatırımlarıyla 2. el araç pazarını yeniden şekillendiren Borusan Araç İhale, 2. El araçlarda yeni bir dönem başlattı.

Türkiye’nin en çok indirilen yerli iletişim ve yaşam platformu BiP’in Keşfet bölümünde yer alan Borusan 7/24 Fiyat, 2. El Araç Fiyatlama servisi ile kullanıcılar satmak ya da satın almak istedikleri araçların perakende fiyatlarını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilecekler.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN REFERANS NOKTASI

BiP & Dijital İş Ortaklığı Servisleri Müdürü Fulden Altuner Türken, Borusan’la birlikte geliştirdikleri fiyatlandırma sistemine ilişkin yaptığı açıklamada “Tüm dünyada 43 milyon kez indirilmiş olan iletişim ve yaşam platformumuz BiP’in içeriğini de, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre her geçen gün daha da zenginleştiriyoruz. Borusan’la birlikte geliştirdiğimiz fiyatlandırma sistemi, müşterilerimizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. BiP’in bu sistemle birlikte ikinci el araç pazarında hızlı ve güvenli alışverişin önemli referans noktalarından birisi olacağına inanıyoruz ” dedi.

Soldan sağa: Cem Kubilay, Sinan Barutçuoğlu, Fulden Altuner Türken

ALTYAPI MİCROSOFT’TAN

Microsoft Türkiye Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Kubilay, “Eskiden arabalarımız bizi A noktasından B noktasına götüren birer araç iken, artık akıllı birer makinaya dönüştüler. Dijital dönüşüm, sürüş deneyimini değiştirmekle kalmadı, araç paylaşım ekonomisini yarattı ve son olarak otonom araçlarla sürücüye ihtiyacı da kaldırdı. Bu gelişmeler ışığında ikinci el araç pazarının dönüşmesi de kaçınılmazdı. Direksiyona teknolojinin geçtiği bu yeni dönemde, ülkemizin otomotiv sektörünün gelişimine katkıda bulunacak bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyız.” dedi.

‘DİJİTALLEŞME YÖNÜNDE DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ’

Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu ise “Microsoft’un bize verdiği destek, makine öğrenmesi projemizin hem çok doğru bir karar ve yatırım olduğunu hem de dijitalleşme yönünde doğru yolda ilerlediğimizi kanıtlıyor. Tüm dünyada 43 Milyon kez indirilmiş, Türkiye’nin yerli ve milli iletişim platformu BiP kullanıcılarına bu hizmeti sunmak ve onlara erişebilir olmak bizim için önemli. Zira 2019 yılının 4.çeyreğinde artık şahıs araçlarının satışını da fiziki ve online satış kanallarımızda gerçekleştirmeye başladık. Önümüzdeki dönemlerde BiP Keşfet bölümünde yer alan Borusan 7/24 Fiyat 2 El Araç Fiyatlama servisimizi açık artırma ihale platformlarımızla da entegre hale getirerek geliştireceğiz.” diye konuştu.

Borusan Araç İhale’nin kendi açık artırma kanallarında gerçekleşen satış verilerine dayalı olarak yapılan bu fiyatlandırma sistemi aracın hasar, ekspertiz gibi bilgilerini en gerçekçi ve doğru fiyatı göstererek fark yaratıyor. Hali hazırda sadece Turkcell’li BİP kullanıcılarına hizmet veren Borusan 7/24 Fiyat 2. El Araç Fiyatlama servisi pek yakında tüm operatörlerin BİP kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ