Otomobil Haber


Benzinliklerde Sistem Değişiyor!

Benzinliklerde yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu yeni sistemde tüm işlemler otomatik hale geliyor.

Benzinliklerde Sistem Değişiyor!

Pek çok otomatik hale gelirken, bu durum akaryakıt istasyonları da etkilendi. Bu sistem faaliyete geçerse köklü değişimler bizleri bekliyor. Söz konusu sistem otomatik olarak çalışıyor.

Şöyle ki; önce araba benzin istasyonuna yanaşıyor. Karşısında ‘DUR’ ibaresini görene kadar devam ediyor. Araç durduktan istem aracınızı tanıyor ve cüzdan bilgilerinize ulaşıyor.

Daha sonra ne kadar benzin alacağınızı belirliyorsunuz. Bunun için telefon yeterli. Sistem, ilgili uygulama üzerinden kredi kartınızdan çekim yapıyor.

Bu noktadan sonra sistemden otomatik bir kol çıkıyor ve depo kapağını açıyor. Sonrasında hortum depoya uzanıyor. Böylece dolum işlemi başlıyor. Dolum işlemini ekrandan takip edebiliyorsunuz. Dolum tamamlanınca sistem kendini kapatmaya başlıyor. Sistem, depo kapağını nasıl açtıysa benzer şekilde kapatıyor. Siz de araçtan inmeden benzin alıp yola devam edebiliyorsunuz.

ŞU AN TEST AŞAMASINDA

sistem henüz test aşamasında. Başarılı olması durumunda ilk olarak New York’ta faaliyete geçirilmesi ve arından yaygınlaştırılması hedefleniyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Yutmaz

  2. Anonim dedi ki:

    Tutmaz bizde

BİR YORUM YAZ