Bayramda yola çıkacaklar için Continental’den tavsiyeler – Otomobil Haber

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Bayramda yola çıkacaklar için Continental’den tavsiyeler

Continental, güvenli ve keyifli bir seyahat için sürücülere önemli tavsiyelerde bulunuyor

Bayramda yola çıkacaklar için Continental’den tavsiyeler

Bayramda yola çıkacaklar için Continental’den tavsiyeler

Lastikler, aracın yerle temas eden en önemli ekipmanlarından biri… Dünyanın önemli lastik üreticileri de sürekli teknolojik gelişim içinde. Bunlardan Continental, bayramda yola çıkacakları bazı konularda uyarıyor…

Continental’in sürücüler için yaptığı bayram uyarısı şöyle:

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatil planı yapan milyonlarca kişi yollara çıkmaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, bayram tatilinde karayolunu tercih edecekler için doğru lastik seçiminin önemini bir kez daha hatırlattı. Yolculuktan önce araç bakımlarının yapılması ve araç lastiklerinin kontrol edilmesi uyarısında bulunan Continental, güvenli bir seyahat için önemli tavsiyelerde de bulundu:

Hava basıncını kontrol edin

Yol ve hava koşulları nasıl olursa olsun, özellikle uzun mesafeli yolculuğa çıkacaksanız ilk olarak lastiklerinizin hava basıncını kontrol etmeniz gerekiyor. Yüksek hava basıncı yakıt üretimini çok artırır. Düşük hava basıncı ise lastiği çabuk aşındırır. Doğru basınca sahip olmayan lastik nedeniyle araç iyi fren yapamayacağı gibi çekişten düşer. Doğru hava basıncına sahip lastik ise yola daha geniş bir yüzeyde temas eder ve yola daha güçlü tutunmanızı sağlar. Sıcak yaz mevsiminde güneş ışığına uzun süre maruz kalmış lastikler ısınır ve lastiğin içerisindeki hava basıncı yükselir. Bu durum sürücüyü yanıltabilir. Bu nedenle yola çıkmadan güneş faktörünü de dikkate alarak lastik basıncını kontrol edin.

Lastik diş derinliğiniz 3 milimetrenin altına düşmesin

Lastik diş derinliği yola çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir. Düşük diş derinliği, fren mesafesinin uzamasına sebep olur. Yasal diş derinliği en az 1,6 mm olmasına rağmen Continental daha güvenli sürüş için diş derinliğinin 3 mm’nin altına düşmemesini tavsiye ediyor.

Yedek lastiğinizi unutmayın

Yolda lastiklerinizin beklenmedik şekilde zarar görmesi durumunda yardımınıza yedek lastiğinizin koşacağını unutmayın. Bu nedenle yedek lastiklerinizin durumunu da mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Başar Özden dedi ki:

    Bayram tatili de bitti. Ne hızlı geçiyor zaman

BİR YORUM YAZ