Otomobil Haber


Baştan aşağı yenilenen 208 yollarda

Bayağılaşan B sınıfına soluk getirme iddiasıyla Türkiye’ye gelen yeni Peugeot 208, gençleşen ve sportif bir görüntüye kavuşan dış tasarımı, konforlu ve ergonomik kokpitiyle satışta

Baştan aşağı yenilenen 208 yollarda

Otomotiv basını yine bir ilki yaşadı. Aralık 2020’de ‘Arabalı Açık Hava Sineması’ tadında yeni 3008 ve 5008 tanıtımı gerçekleştiren Peugeot Türkiye bu kez de ‘Arabalı Vapur’da boğazın ve İstanbul’un eşsiz güzelliğinde yeni 208 tanıtımı gerçekleştirdi. Ve Avrupa’da 1 yıldır satışta olan Peugeot 208, nihayet Türkiye’de de satışta.

Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü kazanan B sınıfının temsilcisi yeni 208, Fransa’da satış birincisi olurken Avrupa’da da ikinci oldu.

‘Dönüp dönüp bakacağınız bir tasarıma sahip’

Toplantıda 208’in özelliklerinden bahseden Peugeot 208 Ürün Müdürü Emre Karakuş, “Her şeyi değişen 208, dönüp dönüp bakacağınız bir tasarıma sahip” dedi.

Yarı otonom sürüş de dahil sürüş destek sistemleriyle gelişmiş konfor ve güvenlik seviyesi sunun 208, daha uzun, daha geniş, daha alçak ve daha uzun aks mesafesine sahip olan yeni nesil; yalın ve dinamik yüzeyleriyle sportif ve özgün bir duruş sergiliyor.

Yeni PEUGEOT 208, PEUGEOT DNA’sının bir parçası olan ve bugüne kadar 5 milyondan fazla sürücü tarafından tercih edilen yeni nesil PEUGEOT 3D i-Cockpit® ile yollara çıktı.

Elektrikli modeli Türkiye’ye gelmeyecek

Modern teknolojinin nimetlerinden yararlanan ve en güncel emisyon normlarını karşılayan Euro 6.d standardına uygun benzinli ve dizel motor seçenekleri olan 208’, BlueHDi 130hp, PureTech 100 ve 130hp ile sunulan sekiz vitesli EAT8 tam otomatik şanzıman bu sınıfta eşsiz bir donanım olarak dikkat çekiyor.

Bu arada Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “208’in elektrikli modeli Türkiye’ye gelmeyeceğini ama yılın ortasında elektrikli bir model sürprizi yapacaklarını belirtti. Yeni 208’de tanıtıma özel 169.000 TL’den başlayan fiyatlar, 7.000 TL’ye kadar lansman desteği ve 50.000 TL için 12 ay %0 faiz avantajı sunuluyor.

3 adımda Peugeot 208

GÖZ: Tüm bilgiler büyük bir özenle sürücünün görüş alanına getiriliyor. Donanım seviyesine bağlı olarak sunulan PEUGEOT 3D i-Cockpit® 3-Boyutlu gösterge paneli ile bilgileri iki farklı okuma düzeyinde gösteriyor. Dijital göstergenin üstteki yüzeyinde bilgiler hologram şeklinde gösteriliyor.

ELLER: Kabin içindeki tüm düğmeler ve kumandalar sürücünün kolayca ve gözünü yoldan ayırmadan erişebileceği bir konuma yerleştirilmiş. Kompakt boyutlu direksiyon simidi üst sınıf bir spor otomobili algısı oluştururken EAT8 vites kolu sezgisel ve ergonomik bir kullanım sunuyor.

GÖVDE: Sürücü ve beraberindeki yolcuları sarmalayan bir kabin mimarisi sunuluyor. Koltuklar ideal oturma pozisyonunu ayarlama kolaylığıyla da önemli bir kullanım konforu getiriyor. Vites kolunun önünde açık bir göz ve orta konsolda hem akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği  hem de telefon tutacağı yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    bayadır aracın tanıtım videolarını izliyorum çok beğendim aracı ve bayilere gelmesini bekliyordum iyi oldu bu haber

  2. Anonim dedi ki:

    208 çok iyi cidden çoğu kişi beğendi tasarımını falan bayilerde yoğunluk olduğunu gördüm araç için

BİR YORUM YAZ