Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Balıkesir’e Ford Trucks 4S Plaza ve Opet yatırımı

Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks’ın Balıkesir’de 4S konseptli yeni bayi açılışı yapıldı

Balıkesir’e Ford Trucks 4S Plaza ve Opet yatırımı

Balıkesir’e Ford Trucks 4S Plaza ve Opet yatırımı

Ford Trucks, Marmara ve Ege bölgelerinin arasında yer alan Balıkesir’de yeni 4S konseptli bayi açılışını yaptı.

Ford Trucks bayi açılışının ardından Koç Topluluğu‘nun akaryakıttaki önemli markası Opet açılışı da yapıldı.

Ford Trucks müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el olmak üzere 4S konseptiyle hizmet verecek olan 10.000 m2 alana kurulu Balıkesir Erdeğer Ford Trucks tesisinin açılışı devlet erkanı, Balıkesir İl idari yetkilileri, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Erdeğer Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan ve Ford Otosan’ın üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Balıkesir Erdeğer Ford Trucks Bayi’nin açılışının hemen ardından ise Koç Topluluğu’nun akaryakıt dağıtımında lider markası OPET’in yeni akaryakıt istasyonunun açılışı gerçekleştirildi. OPET’in Türkiye genelindeki 1.146, Balıkesir’deki 28’inci istasyonu Opet Erdeğer akaryakıt istasyonunun açılışında ise OPET Petrolcülük A.Ş. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir hazır bulundu.

‘Pazar payımızı 2 katına çıkardık’

Balıkesir’deki Erdeğer Ford Trucks Tesisi ve Opet Erdeğer akaryakıt istasyonunun ortak açılış töreninde konuşan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ford Otosan olarak, Türkiye’nin en büyük ikinci sanayi kuruluşuyuz. Yıllardır ülkemizin ve otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu olarak, ülke ekonomimize büyük katkı sağlıyoruz. Motoru, kabini ve aksıyla tamamen Türk mühendislerinin tasarladığı yerli kamyonu üretiyoruz. Hedefimiz, Ford Trucks ‘ı dünya markası haline getirmek. Bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda büyük yatırım kararları aldık. Pazar payımızı geçtiğimiz yıl itibarıyla tam 2 katına, %30’a çıkarmayı başardık. İnşaat segmentinde de %39 pazar payı ile lideriz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ