Otomobil Haber

Araçlarını Satıp Parayı O Sektöre Yatırıyorlar

2. el otomobil fiyatlarındaki aşırı yükseliş emlak sektörünü de etkiledi. Pek çok kişinin aracını satıp ev almak istediği belirtiliyor.

Araçlarını Satıp Parayı O Sektöre Yatırıyorlar

İkinci el araç fiyatlarının fahiş bir şekilde yükselmesi, otomobilleri konutlarla yarışır hale getirdi. Bu durumu fırsat bilen vatandaşlar, arabalarını satıp konut sektörüne yöneldi.

İzmir’de her gün yaklaşık 3 bin 500 ikinci el otomobile ev sahipliği yapan Otokent, ev satın almak üzere araba satmaya gelen müşterilerini ağırlıyor. İzmir’de galericilik yapan Fahri Karlık, pandemi döneminde ikinci el araçların değerlendiğini, bayilere sıfır otomobil gelmemesinin bunda etkili olduğunu dile getirdi. ikinci el otomobil

‘Konuta Yönelende Artış Var’

İkinci el otomobillerin çok değerlendiğini belirten Karlık, “Bazı vatandaşlar aracının değer kazandığını düşünerek aracını satıp, yeni bir yatırıma yöneliyor. Örneğin 150 bin liralık arabasını satıp 50-60 bin liralık başka bir otomobil satın alıyorlar. Kalan 100 bin lirayı peşinat olarak verip ev alma yoluna gidiyorlar. Bu dönemde bu yöndeki alışverişler çok hızlandı.” ifadelerini kullandı.

’50 Binlik Araba İşimi Görür’

Otokent’e gelerek fiyat araştırması yaptığını söyleyen vatandaşlardan Nurettin Top, “Buraya 150 bin liralık arabamı nakde çevirmek için geldim. Arabamı satıp 50 bin liralık başka bir araba almak istiyorum. Ev almak istiyorum. 50 bin liralık araba da benim işimi görür.” diye konuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ