Otomobil Haber

Araç kiralama devi iflas mı ediyor?

Wall Street Journal’ın haberine göre Hertz kiralama şirketi Covid-19 salgını yüzünden durma noktasına gelen işlerinin de etkisiyle iflasın eşiğinde

Araç kiralama devi iflas mı ediyor?

Hertz Global Holings Inc., The Wall Street Journal’ın haberine göre iflasın eşiğinde…

Firmanın pandemi yüzünden iyice duran işlerinden dolayı nakit akışında ciddi sorunları var ve çoğu temsilciliğinin kirasını bile ödeyemeyecek durumda.

38 BİN ÇALIŞANI BULUNUYOR

Firmanın danışmanlarının, yöneticilerinin ve üst düzey borç veren finansman kuruluşlarının ödemelerinin düşürülmesi için görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Firma 2018 yılında Fortune 500 listesinde 335. sırada yer almıştı. Dünya genelinde Hertz’in 38 bin çalışanı bulunuyor.

17 MİLYAR DOLARLIK BORÇ

Hertz’in CEO’su Kathryn Marinello, firmanın elindeki nakit parayı koruyarak iflas bayrağını çekmek istemediklerini belirtmiş. Marinello’nun ABD Hazine Bakanlığı ile görüştüğü ve kiralama şirketleri için bir yardım paketi talep ettiği iddia ediliyor.

Araç kiralama şirketlerinin en büyüklerinden olan Hertz‘in 17 milyar dolarlık borç içerisinde olduğu söyleniyor. Firma şimdiden Kuzey Amerika’daki 10.000 çalışanının işine son vermiş durumda. Sözcü – Motor1

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. derin dedi ki:

    neyse ben peugeot kullanıyorum peugeot aracımdan da çok memnunum 😀

BİR YORUM YAZ