Anadolu Isuzu 170 bininci aracını banttan indirdi – Otomobil Haber

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Anadolu Isuzu 170 bininci aracını banttan indirdi

170 bininci aracını üretim bandından indirmenin gururunu yaşayan Anadolu Isuzu, aynı zamanda 17 bininci aracını da ihraç ederek dikkat çekiyor

Anadolu Isuzu 170 bininci aracını banttan indirdi

Anadolu Isuzu 170 bininci aracını banttan indirdi

Üretimini yaptığı midibüs, otobüs, kamyonet, kamyon ve pick-up araçlarıyla Türkiye’nin önemli üretici şirketleri arasında yer alan Anadolu Isuzu, 170 bininci aracını banttan indirmenin gururunu yaşıyor.

Ayrıca; banttan inen araç aynı zamanda 17 bininci ihraç edilecek olan araç alarak da dikkat çekiyor…

Japonya haricinde Isuzu üretim kalitesini ifade eden IMM sertifikasına sahip tek fabrika olma özelliğini taşıyan Anadolu Isuzu fabrikası, 22 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen törenle 170 bininci aracını üretim bandından indirdi.

Aynı zamanda ihracat pazarlarında son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Anadolu Isuzu, düzenlediği törende banttan indirilen aracı ihraç ederek 17 bininci aracını ihraç etmiş olacak.

‘170 bininci aracın gururunu yaşıyoruz’

Anadolu Isuzu’nun 170 bininci aracının üretilmesi adına düzenlenen törende bir konuşma yapan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Anadolu Grubu olarak, Japon iş ortağımız Isuzu ile 36 yıl önce çıktığımız yolculukta 170 bininci aracımızı üretim bandından indirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünün bir diğer önemi de banttan indirdiğimiz otobüsümüzün yurt dışına ihraç edilecek olması. 1994 yılından beri ihracat yapıyoruz ve bu araçla birlikte 17 bininci aracımızı yurt dışına ihraç edeceğimizi hepinize müjdelemek istiyorum.” dedi.

‘Terzi işçiliğinde ve özeninde üretim yapıyoruz’

Tüm ülkeye yayılmış başarılı teşkilatı ile iç pazarda güçlü olduklarını belirten Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ise, “Son yıllarda büyüdüğümüz ihracat pazarlarındaki başarımızı her sene daha da perçinliyoruz. Anadolu Isuzu olarak bugün itibarıyla 44 farklı ülkede faaliyet gösteriyoruz. Terzi işçiliğinde ve özeninde araçlar üretebiliyoruz ve dünya pazarlarında bu alanda rekabetçi bir pozisyona geldik. Her ülkenin kendi ihtiyacına göre farklı spesifikasyonlarda araç yapabilen, hızlı çevik ve ustalığı, birikimi yüksek dünya çapında bir ekip ve fabrikayız artık. Bu gurur hepimizin.” diye konuştu.

1984 yılından günümüze farklı segmentlerde ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Anadolu Isuzu, bugüne kadar toplamda 85.913 adet kamyon, 32.602 adet kamyonet, 43.957 adet midibüs ve otobüs, 7531 adet de halen Türkiye’de üretilen ilk ve tek Pick-up olma özelliğini taşıyan Isuzu D-Max üretimi gerçekleştirdi. 36 yıllık süreçte 170 bin araç üreten Anadolu Isuzu, ihracat pazarlarında son yıllardaki atılımlarıyla toplamda 17.110 araç ihraç etme başarısını gösterdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ