Otomobil Haber

‘Adrese teslim 200 adet otomobil sattık’

PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, “200’den fazla aracı adrese teslim sattık” dedi

‘Adrese teslim 200 adet otomobil sattık’

PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, “Mart sonu itibarıyla bir online süreç başlattık. Operasyonlarımızı daha çok çevrim içine kaydıracak şekilde çalışmalar yaptık. Online kredi başvuruları, evde teslimler. 200’den fazla aracı adrese teslim sattık ve 400 müşterimizin talebi doğrultusunda serviste vale hizmeti sunduk” değerlendirmesinde bulundu.

PSA Türkiye ekibi online düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıda Citroen, DS, Opel ve Peugeot‘yu bünyesinde barındıran PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, 2020 araç satışlarını, Türkiye pazarını, yatırımlarını ve gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘YÜZDE 14’LÜK DARALMA TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN OLDUKÇA İYİ’

Nisan ayında Avrupa otomotiv pazarının yüzde 80 daraldığını söyleyen Cornuaille, “Hatta bazı Avrupa ülkelerinde yüzde 98 azalma oldu. Bun rağmen Türkiye otomotiv pazarı Kovid-19’a rağmen yüzde Nisan’da yüzde 14’lük bir daralma yaşadı. Bu Türkiye ekonomisi açısından oldukça iyi” dedi.

‘FRANSA’YLA KIYASLADIĞIMIZDA TÜRKİYE SÜRECİ ÇOK İYİ YÖNETTİ’

“Türkiye’de çalışan bir yabancı olarak diyorum ki; Türkiye Kovid-19 krizini çok iyi yönetti” diyen Cornuaille, özellikle kendi ülkem Fransa ile bunu karşılaştırdığımda durum böyle” ifadesini kullandı.

Grup PSA’nın nisan ayında otomotiv pazarını lider tamamladığını belirten Cornuaille, “Nisanda yüzde 29 pazar payı aldık. Asında piyasa ocak ayından beri geçen yıla kıyasla oldukça dinamikti. Limanlar kapalı olmasına rağmen çok uğraştık. Tüm araçlarımızı getirebildik. Daha sonra başka araçlar da getirdik. Türkiye’de satılmak üzere değil ama başka pazarlardan talep edilmiş araçlar vardı. Onları da getirdik. Çünkü müşterilerimize karşı bir sorumluluğumuz var. Avrupa’dan toplamda yaklaşık 10 bin araç getirdik. Böylece nisan-mayıs arasındaki aktivitemizi yönetmiş olduk, fabrika açılışına kadar” diye konuştu.

‘200 ARACI ADRESE TESLİM ETTİK, 400 SERVİS MÜŞTERİSİNE VALE HİZMETİ SUNDUK’

Cornuaille, “Mart sonu itibarıyla bir online süreç başlattık. Operasyonlarımızı daha çok çevrim içine kaydıracak şekilde çalışmalar yaptık. Online kredi başvuruları, evde teslimler. 200’den fazla aracı adrese teslim sattık ve 400 müşterimizin talebi doğrultusunda serviste vale hizmeti sunduk” değerlendirmesinde bulundu.

YENİ C3 YAZ SONU GELİYOR

Yeni C3 ile ilgili de konuşan Cornuaille şunları söyledi: “Daha önce siparişi verilen araçların teslimatları  fabrikalar açıldıktan sonra yapılacak. Ürün lansmanlarıyla ilgili birkaç aylık erteleme olabilir. Yeni C3, yaz sonunda büyük ihtimalle lanse edilecek ama çok dramatik kaymalar olmayacak. Hatta iyi haberler de gelebilir ama şimdilik bunu kendime saklamak istiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. cem dedi ki:

  bence de peugeot tarafında da özellikle süreç iyi yönetildi

 2. ege dedi ki:

  peugeot yine pazarın lideri olmuş helal olsun böyle bir dönemde bile

 3. hasan dedi ki:

  peugeot krizi fırsata çevirmiş

 4. ekrem çakır dedi ki:

  krizi iyi yönetti peugeot

 5. mehmet sever dedi ki:

  peugeot dönemi iyi atlatıyor bence

 6. murat dedi ki:

  eve teslim peugeot 3008 de harikaymış gerçekten

 7. umut yel dedi ki:

  online sisteme geçilmesi çok yerinde olmuş

BİR YORUM YAZ