Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

306 milyon Euro yatırımın eseri: Yeni Clio

Oyak Renault, Yeni Clio’nun, Cenevre Otomobil Fuarı’yla aynı anda Bursa fabrikasında tanıtımını yaptı

306 milyon Euro yatırımın eseri: Yeni Clio

306 milyon Euro yatırımın eseri: Yeni Clio

Türkiye’nin en büyük otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault, Yeni Clio’nun tanıtımını Cenevre Otomobil Fuarı’yla aynı anda Bursa’daki fabrikasında gerçekleştirdi.

Dünyada ilk kez Renault Otomobil Fabrikaları’nda 306 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleşecek Yeni Clio, segmentinin en üstün teknolojilerini sunuyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda lanse edilen yeni Clio, ilk kez üretileceği Türkiye’nin en büyük otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda Genel Müdür Antoine Aoun’un katılımıyla gerçekleşen törenle eşzamanlı olarak tanıtıldı.

306 milyon Euro’luk yatırım

Renault Grubu’nun yeni nesil araçları için benimsemiş olduğu “otonom, mobil ve bağlantılı” otomobil konseptlerinden yola çıkılarak tasarlanan yeni Clio için toplamda 306 milyon avro yatırım yapıldı. Bu tutarın 181 milyon avrosu yeni Clio’nun ilk kez üretileceği Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’na yapılırken 125 milyon avrosu ise yeni iş olanakları sağlanarak Türkiye’deki 70’den fazla tedarikçiye yapıldı.

350 kişilik istihdam

Yeni Clio’nun üretimiyle birlikte 350 kişilik istihdam yaratılırken, geçtiğimiz yıl bu kapsamda yeni nesil otomobillerin üretimi için Oyak Renault’da sac parça üretim kapasitesini 2 katına çıkartacak yüksek hızlı yeni pres hattı devreye alındı. Yeni nesil araçlarda kullanılacak motorların imalatı için de bu yatırımlara ek olarak ayrıca 100 milyon euro yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisi yatırımı gerçekleşti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ