Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

2019 yılının SUV’u: Yeni Jeep Wrangler

Yeni Jeep Wrangler, dünyanın en prestijli off-road yayınlarından biri olan Four Wheeler tarafından 2019 Yılının SUV’u seçildi

2019 yılının SUV’u: Yeni Jeep Wrangler

2019 yılının SUV’u: Yeni Jeep Wrangler

Dünyanın en prestijli off-road yayınlarından Four Wheeler, Jeep Wrangler Rubicon‘u “2019 Yılının SUV’u” ödülünü verdi.

Yeni Wrangler, 2 litrelik 270 beygirlik turbo beslemeli benzinli motoru, yüksek performansı ve modern tasarımıyla ödülü almaya hak kazandı.

Modern bir Wrangler yorumu

Four Wheeler Grubu İçerik Direktörü Sean Holman, yeni Wrangler ile ilgili olarak “Wrangler Rubicon, geliştirilmiş sürüş kabiliyeti, konforu ve kullanıcı dostu özellikleri ile Jeep deneyimini tamamen modernize eden yenilik ve teknolojilerle dolu. Bu, bir şirketin işini olabilecek en kusursuz şekilde yaptığının bir göstergesi. Jeep’in kendine has formülünden ödün verilmeyen, diğer yandan gerçek anlamıyla da modern bir Wrangler yorumu” ifadelerini kullandı.

2.750 metre yüksekte, 1.000 mili aşkın zorlu testlerden geçti

Bir hafta boyunca Four Wheeler editörleri, kaldırım, çakıl, kir, kum, kaya, çamur ve kar gibi her türlü arazi şartlarında ve deniz seviyesinden 2750 m’ye varan irtifalarda 1000 mili aşkın uzunlukta çok çeşitli testler uyguladı. Testlerin off-road kısmında eksperler, sürücü koltuğundan görüş netliği, dört-teker-çekiş sistem seçimi ve performansı, lastik performansı ve dayanıklılığı, motor gücü ve soğutması, şanzıman fonksiyonu ve soğutması, süspansiyon ayarı ve performansı ile çekiş kontrolü sistemi fonksiyonlarını değerlendirdiler. Ayrıca yolda geçirilen süreç boyunca direksiyon hâkimiyeti, sürüş kalitesi, iç konfor ve yönlendirme hissi gibi sürüş karakteristikleri de değerlendirildi. Fiyat, yakıt verimliliği, lastik büyüklüğü ve süspansiyon artikülasyonunu test eden rampa hareket indeksi (RTI) gibi diğer faktörler de göz önünde bulunduruldu.

Arazinin gerçek kralı: Yeni Wrangler Rubicon

Wrangler, bir yandan da Jeep‘in efsanevi 4×4 tasarımına taze ve modern bir tarz katıyor. Yeni model, mild hibrit bir sistemi ortaya koyan e-Tork teknolojili yepyeni turbo beslemeli 2,0 litrelik motoru dâhil, çoklu güç aktarım kombinasyonlarıyla, gündelik sürüşe yönelik on-road davranışlarında muazzam iyileştirmelere gidilmiş, gelmiş geçmiş en güçlü ve en yüksek yakıt-verimliliğine sahip Wrangler olarak nitelendiriliyor. Tüm Wrangler modelleri çekiş, yerden yükseklik, manevra yapabilirlik, artikülasyon ve sudan geçiş yüksekliği olarak sıralanan beş kilit tüketici-odaklı performans kategorisinde en güç off-road koşullarında performans sergileyebilecek şekilde tasarlanmış olduğunu gösteriyor.

 

Jeep Markası hakkında:

75 yılı aşan, efsanevi bir mirasın üzerine kurulu olan, sınıfının lideri Jeep, kabiliyet, işçilik ve çok yönlülüğe sahip otantik görünümü ile, olağanüstü seyahat deneyimlerinin peşinde olanlara hitap ediyor. Sahiplerinde en zorlu seyahatte dahi emniyet hissi uyandırmayı sürdüren Jeep markası, tüm ürün gamıyla hayatı dolu dolu yaşamaya davetiye çıkarıyor. Compass, Grand Cherokee, Renegade ve Wrangler modellerinin yer aldığı Jeep ürün gamı, dünya genelinde farklı tüketici taleplerini karşılayabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ