Otomobil Haber


2. El Şikayetlerinde Büyük Artış!

2. el araç satışlarındaki şikayetlerde büyük artış var. Bu şikayetler arasında anlaşılan fiyata yeni fiyat eklenmesinden kapora iadesinin yapılmamasına kadar pek çok durum yer alıyor.

2. El Şikayetlerinde Büyük Artış!

2. el araç piyasasında fiyatların gereğinden fazla yükselmesi vatandaşları bezdirirken, bir de sahtekarların oyunları piyasayı iyice kötü etkiliyor. Söz konusu sahtekarlıklar Şikayetvar verilerine de yansıdı.

ŞİKAYETLERDE BÜYÜK ARTIŞ

Şikayetvar verilerine göre 2019’un Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayıyla 2020’nin aynı dönemi karşılaştırıldığında ikinci el otomobil sektöründeki şikayet oranı yüzde 64 arttı. 2019 ve 2020’nin yaz dönemi karşılaştırıldığındaysa şikayet artış oranı yüzde 100’leri buldu.

EN ÇOK ŞİKAYET EDİLEN KONULAR

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    almayın abi ben bir sürü arabaya baktım almadım. Baktım 30 bin lirq vercem elimde kalacak sonra dedim 30 bin liram elimde kalsın

  2. Anonim dedi ki:

    Taksiye binmek daha hayırlı..40-50 binlira fazla vermektense 2017-2019 arası bi araca,bir senede zaten taksiye bu parayı vermem..bir sene sonra ALLAH KERİM..

  3. Anonim dedi ki:

    Hata biz vatandaşlarda niçin bu araçları pahalandiran bizlerin vatandaşın 2 ncı el araçlarını değerlendiren bizlerin aç gözlüğü bir muttet bir kaç ay almasak bu fiyatlar düşecek nasıl olsa satılıyor deyip birde vatandaş üstüne fiyat koyuyor güneşe satılıyor

BİR YORUM YAZ