Otomobil Haber


2. El Piyasasındaki Hain Oyun Resmen Kanıtlandı!

Facebook’ta bir otomobil grubunda yapılan paylaşım, 2. el otomobil piyasasında sıra dışı yükselişin devam etmesi için gösterilen çabayı gözler önüne seriyor.

2. El Piyasasındaki Hain Oyun Resmen Kanıtlandı!

Otomobilhaber/Özel

2. el otomobil fiyatlarındaki fahiş yükselme piyasayı durgunluğa iterken, birilerinin piyasayı yükseltmek için oyunlar tertip ettiği sık sık haber oluyor. Bu kez karşımıza çıkan örnek ise sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta nasıl bir tezgah döndüğünü gözler önüne serdi.

Facebook’ta aynı marka ve model araca sahip olan kişiler grup kurup, bu gruplarda araçlarına sorunlarına çözüm arayıp çeşitli tavsiyelerde bulunuyor. Karşımıza çıkan örnekte ise bu gruplardan birine üye olan kişi, grup üyelerini topluca fiyat yükseltmeye davet ediyor. Üstelik başka araçlardan örnek vererek diğer üyeleri galeyana getirmeye çalışıyor. Yapmış olduğu çağrıda bir de kendince alt limit belirliyor.

Söz konusu paylaşım Otomobilium adlı Facebook sayfasında eleştirel bir dille gündeme geldi. Sayfanın takipçisi olan bir başka Facebook kullanıcısı da daha önce de böyle bir duruma şahit olduğunu yazdı.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ