Otomobil Haber

2.El Piyasasında Bir Yalan Daha Çöktü

Bir galeri işletmecisinin piyasada satışların ve fiyatların yükseldiğine dair açıklamasını, 3 kıtada çalışma yapan Indicata verileri çökertti. Üstelik bu işletmecinin açıklamaları Türkiye’nin önde gelen haber ajansı tarafından haber olarak geçildi.

2.El Piyasasında Bir Yalan Daha Çöktü

Otomobilhaber/ÖZEL

2. el otomobil fiyatlarının aşırı yükselmesi nedeniyle araç satın almak isteyen pek çok kişi planlarını erteledi. Sıfır araç stoklarının güncellenmesinin ardından da alım – satımlar yavaşladı. Bu durum verilere de yansıdı, ancak anlaşılan o ki; piyasanın ateşinin düşmesini istemiyor.

SATIŞ DA FİYAT DA ARTTI İDDİASI

Türkiye’nin önde gelen bir haber ajansının geçtiği haberde; galeri işletmecisi olan kişi 2. el piyasasına dair açıklamalarda bulundu. Söz konusu kişi, eskiden günde 10 araç satarken şimdilerde 20 civarında araç sattıklarını söyledi. Üstelik fiyatların da bir haftada ciddi bir şekilde yükseldiğini ifade etti.

KÜRESEL FİRMA ‘DÜŞÜŞ VAR’ DİYOR

2.el araç faaliyetleri için iş geliştirme çalışmaları yapan Danimarka merkezli Indicata ise bunun tam tersini söylüyor. Üç farklı kıtada operasyon yürüten firmanın Türkiye raporuna göre, Eylül ayındaki araç satışları Ağustos ayına göre yüzde 15 düştü. Üstelik bu düşüş, geçen yıla göre ilan sayısında yüzde 84 artış olmasına rağmen meydana geldi.

İKİNCİ ELDE BÜYÜK DÜŞÜŞ haberi için tıklayın

HABERLERE DİKKAT

Öte yandan otomobil piyasasına dair haberler fiyatlar açısından önem taşıyor. Bu sebeple haber ajansları ve medya kuruluşlarının haber yaparken dikkatli olması, piyasayı manipüle edebilecek açıklamalardan kaçınması gerekiyor. Aksi halde bir haber yüzünden pek çok kişi mağdur olabiliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  gazeteler televizyonlar daha dikkatli olmalı. her önüne geleni haber yapmasınlar

 2. Anonim dedi ki:

  almıyoruz lan istediğiniz bu mu yok öyle yükseldi yok böyle yükseldi yeter be

 3. Anonim dedi ki:

  Gürcistan sınırını açın 1 ay bakın 3 katı nasıl aşşa iniyor fiyat

 4. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar kimse almasın biraz sabedelim lutfen sabırlı olun düşecek

BİR YORUM YAZ