Otomobil Haber


1000 beygirlik Lucid Air saatte 380 km hıza ulaştı

Geçtiğimiz Mart ayında New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Lucid Air electric saloon test aşamasında saatte 380 km hıza ulaştı.

1000 beygirlik Lucid Air saatte 380 km hıza ulaştı

1000 beygirlik Lucid Air saatte 380 km hıza ulaştı

Mart ayında düzenlenen New York Otomobil Fuarı‘nda otomobil severlerle buluşan Lucid Air electric saloon ABD’nin Ohio eylaetinde yapılan test sürüşü sırasında saatte 380 km hıza ulaştı. Bu hıza ulaşırken elektronik hız limitörü kullanmayan Lucid Air’e yapılan hava süspansiyon makyajı yardımcı oldu.

ABD‘de 52 bin 500 dolardan başlayan fiyatlarla siparişi alınan Lucid Air’in rakibi olan ve standart tek motor versiyonu ile 400 beygirlik güç sağlayan Tesla Model S çift motorlu 4 çeker sürüş modeli ile 1000 beygir güce erişebiliyor. En güçlü versiyonu 100 km hıza 2.5 saniyede erişebiliyor.

Standart olarak 386 km hız yapabilen otomobilin 644 km yapabilen bir versiyonu da bulunuyor.

Lucid, sınıfının lider enerji yoğunluğuna, ömrüne ve güvenliğine sahip lityum iyon batarya hücresinin temini için Samsung SDI ile iş birliği yapıyor. Samsung SDI, BMW i3 ve i8’de kullanılan bataryaların da teminini sağlıyor.

5 yolcu kapasiteli standart Lucid Air‘in 2 bireysel özel arka koltuğu da bulunuyor.

Lucid ayrıca otomobilin hava süspansiyonunun yenileyici supap teknolojisi ile sınıfının en konforlu sürüş deneyimini yaşattığını belirtiyor.

Lucid, Air modelini otonom hazır olarak tanımlıyor ve teknoloji ve düzenlemeler izin verdiği zaman otomobilin tam otonom olabilmesi için gerekli sensörlerle donatılacağını ifade ediyor.

Lucid Air 2018 yılının sonlarına doğru üretilecek ve daha sonra sipariş teslim işlemlerine başlanacak.

Standart Lucid Air 2 bin 600 dolar kapora bedeli ile ön sipariş edilebilirken 255 adet tanıtım versiyonu da 26 bin dolar kapora karşılığı ön sipariş edilebilecek.

Ön siparişler şu an için yalnızca ABD ve Kanada’da alınıyor. Otomobilsayfasi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ