Site rengi

Tasarm

Geni
Kutulu
Otomobil Haber

Turkuaz ve siyah renkli taksiler geliyor!

Adnan Vardarlı

Adnan Vardarlı

Turkuaz ve siyah renkli taksiler geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi‘nin (UKOME) aldığı yeni karara göre, 31 Mayıs 2018’den itibaren herhangi bir sebepten dolayı araç veya sahip değişikliği durumunda asgari D segmenti şartı getirildi. Yenilenecek araçların renkleri turkuaz ve siyah renkte olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, korsan taşımacılığın önüne geçmek için önemli adımlar attı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin taksicilikte kalitenin artması için önemli bir hamle yaptı. taksiler için hizmette kalitenin yükseltilmesi için “UKOME’nin aldığı yeni karara göre, 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren herhangi bir sebepten dolayı araç değişikliği veya sahip değişikliği durumunda asgari D segmenti şartı getirildi. Yani, yenilenecek araçların renkleri turkuaz ve siyah renkte olacak.”

Ticari araçların ÖTV’siz yenilemesine imkan sağlayan usul ve esasların 2016’da Resmi Gazete’de yayımlandı ve ÖTV’siz yenilemenin 30 Haziran 2019’a kadar geçerli olacak.

Açıklamaya göre; “İstanbul’da ticari taksi sayısı 18 bin adet. Bugüne kadar ticari taksilerin 9 bini ÖTV’siz yenileme uygulamasından yararlandı. UKOME’de alınan karara göre, ÖTV’den yararlanmak isteyen araçların artık D veya E segmenti araç alması gerekiyor. Yine İstanbul’da 5 yaş sınırı olduğu hesaplanırsa 2022 yılında tüm taksilerimiz yüksel model konumuna gelmiş olacaktır. Bu yeni düzenlemeler ile taksici esnafımızın, İstanbul halkına yakışır kaliteli ve güvenli hizmet vereceği bir gerçek”.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir düzenleme ile kaliteyi yükseltmek adına araçlarla birlikte şoförler için “TUDES” adı altında yeni bir sistem oluşturdu

D segmenti araçlar
1) Volkswagen Passat
2) Opel Insignia
3) Skoda Superb
4) Ford Mondeo
5) Toyota Avensis
6) Mazda 6
7) Seat Exeo
8) Volvo S40
9) Renault Laguna , Latitude, Talisman
10) Citroen C5
11) Mercedes C
12) Bmw 3 serisi
13) Audi A4
14) Saab 9-3
15) Peugeot 407
16) Alfa Romeo 159
17) Hyundai Sonata, IONIQ HYBRID, i40
18) Kia Magentis
19) Honda Accord
20) Subaru Legacy

C segmenti araçlar için son tarih 14.06.2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ