Site rengi

Tasarm

Geni
Kutulu
Otomobil Haber

Seat Arona’ya tasarım ödülü

Seat’ın yeni otomobili Arona, 2018 Yılı En İyi Ürün Tasarımı ödülünün sahibi oldu

Seat Arona’ya tasarım ödülü

Seat Arona’ya tasarım ödülü

Seat Arona, dünyanın en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen Red Dot Award‘ta ‘2018 Yılı En İyi Ürün Tasarımı’ ödülünün sahibi oldu.

Yeni SEAT Arona, Red Dot Award tasarım yarışmasında “2018 Yılı En İyi Ürün Tasarımı ödülünün sahibi oldu”. Kişiselleştirme imkanlarının maksimum seviyede olduğu Yeni SEAT Arona’nın,  geniş ve konforlu iç mekanı ve dinamik karakterli dış tasarımı, bu ödüle seçilmesinde önemli rol oynadı.

Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan Red Dot Ödülü, 1954 yılından bu yana

kalite ve inovasyonu uluslararası ölçekte ödüllendiriyor. Ürün Tasarımı kategorisi ise Red Dot

Ödülü’nün en önemli dalı olarak kabul ediliyor. Red Dot Ürün Tasarım Ödülü Jürisinde, dünyanın dört bir yanından gelen, herhangi endüstriyel imalat şirketinin bünyesinde yer almayan veya oyladıkları ürünlerin yaratım sürecinde rol oynamayan tarafsız 40 uzman bulunuyor.

Genç, fonksiyonel, maceracı ve konforlu

Ödülle ilgili değerlendirmelerde, SEAT’ın Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos, Arona’yı tasarlarken, gündelik ve şehir yaşamına uygun bir crossover karakteri yaratmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Arona, SEAT’ın yeni, genç, fonksiyonel, maceracı ve konforlu tasarımının en yeni örneği oldu” açıklamasında bulundu.

Yeni SEAT Arona, özellikle kompakt boyutları ile şehir içi yolculuklarda olduğu kadar şehir dışında kullanım için de ideal. Arona, dinamik karakteri, bünyesinde barındırdığı gelişmiş teknolojisi, sürücü destek sistemleri ve bağlanabilirlik özellikleriyle sürücülerin günümüzdeki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Otomobilin heyecan verici tasarımı ise bu özelliklerin tümünün ilk bakışta fark edilmesini sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ