Site rengi

Tasarm

Geni
Kutulu
Otomobil Haber

PSA’nın 1.2 litrelik motoru ‘Yılın Motoru’ ödülünü kazandı

PSA Grubu, 1.2 litrelik 3 silindirli motoru ‘Yılın Motoru’ ödülünün sahibi oldu

PSA’nın 1.2 litrelik motoru ‘Yılın Motoru’ ödülünü kazandı

PSA’nın 1.2 litrelik motoru ‘Yılın Motoru’ ödülünü kazandı

Peugeot Citroen Automobiles (PSA) Grubu‘nun 1.2 litrelik 3 silindirli Turbo PureTech benzinli motoru dördüncü kez daha ‘Yılın Motoru’ ödülünün sahibi oldu.

PSA Grubu, 3 silindirli benzinli motorlar ailesi için 210 patent aldı. Yeni nesil PureTech motor gelişmiş performans, yakıt tüketimi ve verimlilik de dahil olmak üzere bir dizi avantajı beraberinde getiriyor.

Önceki nesil ile karşılaştırıldığında ortalamada yakıt tüketiminde yüzde 4’lük bir iyileşme sağlanırken, optimize edilen turbo besleme (1.500 d/d itibariyle yüzde 20 daha fazla tork üretimi) sayesinde motor çok daha hızlı tepki veriyor ve daha atak bir sürüş hissi sunuyor.

2017 yılında yeni Peugeot 308’de pazara sunulan Puretech motor, 70’ten fazla ülkede PSA Grubu bünyesindeki yüzlerce araçta kullanılıyor. Motorlar Euro 6d-TEMP ve Çin 6b normunu karşılıyor.

PSA Grubu Güç ve Aktarma Organları ve Şasi Mühendisliği Bölümünden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Raposo ödülle ilgili değerlendirmesinde: “Bu prestijli ödülü 4 yıldır üst üste aldığımız için gururluyuz. Bu başarı geliştirme mühendislerimizin ve ekiplerimizin becerilerinin kanıtı. Araçlarımızın büyük bölümü müşterilerimizin takdirini kazanan ve yoğun bir talep ile karşı karşıya olan bu motorla donatılmış durumda. Bu ödül, PureTech 3 silindirli benzinli motorumuzun rekabet gücü ve verimliliğinin küresel olarak kabul gördüğünü gözler önüne seriyor.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ