Site rengi

Tasarm

Geni
Kutulu
Otomobil Haber

Avrupa’da en fazla Honda satan ikinci ülke olduk

Geçen yılı Türkiye’de yüzde 29’luk büyümeyle kapatan Honda, yeni rekorlar peşinde

Avrupa’da en fazla Honda satan ikinci ülke olduk

Avrupa’da en fazla Honda satan ikinci ülke olduk

20 yılı aşkın süredir Türkiye’de üretim yapan Honda, Türkiye’de rekorlar kırıyor.

Avrupa’da İngiltere’den sonra en fazla Honda satılan ülke olan Türkiye’de geçen yılı yüzde 29’luk büyümeyle kapatan Honda, kendi satış rekorunu kırdı.

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “20 yılda derin bağlarla bağlandığımız, adeta kök saldığımız bu güzel ülkede farklı başarı hikayelerini de beraberinde getirdi. 6’ncı nesil Civic Sedan üretimiyle başlayan ve bugün 33 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğimiz 10’uncu nesil Civic Sedan ile büyüyerek devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz üretim ve istihdamla Türkiye ekonomisine katkı sağlarken, yarattığımız benzersiz müşteri sadakatiyle de otomotiv sektöründe örnek gösterilen markalardan biri haline geldik. 2017 yılını yüzde 29’luk büyüme ve 20 yıllık serüvenimizde kendi satış rekorumuzu kırarak kapatırken, 2018 yılına da yine rekor parolasıyla giriş yaptık.” dedi. 

‘500’den fazla kişiye istihdam sağladık’

Geçtiğimiz yıl sonunda gerçekleştirdikleri ek yatırım ile hem Honda Türkiye ailesini genişlettiklerini, hem de kendilerine rekor getireceğine inandıkları dizel motorlu Civic Sedan’ı müşterileriyle buluşturduklarını belirten Tsumura, “Hayata geçirdiğimiz bu yatırım ile 500’den fazla kişiye istihdam sağlarken, Avrupa’da İngiltere’den sonra en çok Honda satılan ülke olduk. Almanya gibi büyük bir pazarı geride bırakmayı başardık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Türkiye’deki büyümemizi sürdürerek rekabet gücümüzü hem iç, hem de dış pazarlarda artırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ