Site rengi

Tasarm

Geni
Kutulu
Otomobil Haber

508 SW segmentinin tasarım anlayışını yeniden şekillendirecek

508 SW segmentinin tasarım anlayışını yeniden şekillendirecek

508 SW segmentinin tasarım anlayışını yeniden şekillendirecek

Yeni Peugeot 508 SW, D segmentinin tasarım anlayışını değiştirmeye geliyor… 508 SW, sportif şıklık ve pratiklik arasında mükemmel bir denge kurarken, geniş bir yaşam alanı ve erişimi kolay bir bagaj sunuyor.

Dar dönüş çapıyla şehir içindeki dar alanlarda rahat bir sürüş sunan Yeni Peugeot 508 SW, üstün sürüş özellikleri vaat ediyor.

Peugeot 508 SW, 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda lanse edildikten sonra Ocak 2019 itibarıyla Avrupa genelinde ve yılın ikinci yarısından itibaren de diğer pazarlarda satışa sunulacak.

Avrupa D Segmenti 1.400.000 aracı temsil ediyor. Son 10 yılda yeni segmentlerde ve özellikle SUV gövde tipinde yaşanan artışa rağmen station wagon araçlar hala bu segmentte önemli bir paya sahip.

Avrupa’da satılan her üç D segment araçtan biri bir station wagon. Geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de bu segmentte geniş yaşama alanı ve büyük ve kullanışlı bir bagaj tercih önceliğinde olmaya devam ediyor. Son yıllarda tüketici beklentilerine uygun olarak tasarım anlamında daha çekici ve dinamik ürünler ön plana çıkıyor. Peugeot, Yeni 508 SW modelini geliştirirken markanın güncel DNA’sını kullanarak arzu nesnesi bir tasarım hayata geçirdi.

Peugeot CEO’su Jean-Philippe IMPARATO yapmış olduğu değerlendirmede: “Radikal fastback coupe-sedan modelimizden sonra sıra station wagon gövde tipine geldi. Yeni Peugeot 508 SW gövde çizgileri ve tasarım detaylarıyla markanın dönüşümünü mükemmel yansıtıyor. Peugeot’yu premium marka seviyesine getirme tutkumuz çok güzel şekilleniyor.” dedi.

 

Yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlar

Yeni Peugeot 508 SW, yeni nesil Euro 6.c normu ile uyumlu PureTech ve Blue HDi motorlar (gelişmiş SCR teknolojisi) sayesinde sınıfının en iyi CO2 emisyon salınım değerlerine imza atıyor. 1.6 litre PureTech motordan geliştirilen; PureTech 180 S&S EAT8 ve PureTech 225 S&S EAT8 olmak üzere iki yeni benzinli motor sunuluyor. Dizel cephesinde ise 1.5L ve 2.0L BlueHDi motorlardan geliştirilen; BlueHDi 130 S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 S&S EAT8, BlueHDi 160 S&S EAT8 ve BlueHDi 180 S&S EAT8 olmak üzere dört farklı alternatif bulunuyor.

Peugeot 508 Sedan gibi yeni Peugeot 508 SW’nin de üretimi Mulhouse tesislerinde gerçekleştirilecek ve Fransa’da üretildiğini teyit etmek için “Origine France Garantisi” sertifikası ile lanse edilecek. 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimi gerçekleşecek olan Yeni Peugeot 508, SW Ocak 2019 itibariyle Avrupa genelinde ve yılında ikinci yarısından itibaren global pazarlarda satışa sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ